Przestępstwa gospodarcze - jak uchronić biznes? Powiększ do pełnego rozmiaru

Przestępstwa gospodarcze - jak uchronić biznes?

Szkolenie dla grup zamkniętych - do 5 osób, 8 godzin lekcyjnych. Miejsce i termin szkolenia - uzgadniane z zamawiającym. Prowadzący zajęcia - Kazimierz Turaliński. Istnieje także możliwość przeprowadzenia szkoleń dłuższych, o modyfikowanym lub rozszerzonym programie oraz dla większej ilości uczestników.

Przestępstwa gospodarcze - metodyka, znamiona, kwalifikacja prawna

W dzisiejszym świecie działanie na szkodę kontrahenta stało się normą, każdego roku zgłaszanych jest w Polsce setki tysięcy doniesień o popełnieniu przestępstw na szkodę przedsiębiorców. W zdecydowanej większości przypadków pokrzywdzeni nie odzyskują jednak utraconego majątku, a wręcz, przy pomocy kruczków prawnych, trudności dowodowych i sztucznego "omijania" ustawowych znamion czynów karalnych sprawca w ogóle unika jakiejkolwiek kary. Z tego powodu skuteczne wykrywanie działań godzących w interesy przedsiębiorcy pozostaje obecnie warunkiem przetrwania na rynku.

Cele szkolenia:

• Przedstawienie realiów polskiego obrotu gospodarczego i powodów podatności przedsiębiorców na działania przestępcze
  • Prezentacja metodyki działania współczesnych sprawców przestępstw gospodarczych
  • Wskazanie zalecanych działań prewencyjnych chroniących przed przestępstwami
  • Przedstawienie kwalifikacji prawnej omówionych przestępstw i "furtek" omijających znamiona czynów karalnych
  • Przedstawienie sposobu myślenia prokuratorów i sędziów oraz powodów masowego umarzania śledztw gospodarczych

Uczestnicy:

• Samodzielni przedsiębiorcy wszystkich branż
  • Członkowie zarządów, kadra kierownicza i prokurenci spółek prawa handlowego
  • Specjaliści ds. bezpieczeństwa
  • Prawnicy i ekonomiści
  • Policjanci, funkcjonariusze innych służb państwowych i urzędnicy związani z zagadnieniem zwalczania przestępczości gospodarczej