Regulamin realizacji umów i płatności oraz warunki odstąpienia od umowy

1. Książki elektroniczne i materiały edukacyjne

1.1. E-booki dostarczane są (bez jakichkolwiek dodatkowych opłat) drogą mailową, w ciągu jednego dnia roboczego od daty zaksięgowania wpłaty.

1.2. Szkolenia e-learningowe realizowane są według wyboru nabywcy - za pośrednictwem platformy e-learningowej dostępnej on-line lub off-line, za pomocą materiałów dostarczanych drogą pocztową. Przedmiotem sprzedaży zawsze jest jednostkowa licencja na użytkowanie szkolenia przez jedną osobę, wraz z prawem podejścia do egzaminu oraz do uzyskania dyplomu ukończenia szkolenia.

1.3. Nabywca nie jest uprawniony do odpłatnego lub bezpłatnego udostępniania e-booków ani materiałów szkoleniowych osobom trzecim. Każdy plik jest indywidualnie oznaczony w sposób elektroniczny (wkomponowany w treść publikacji), co umożliwia identyfikację e-booków i materiałów szkoleniowych rozpowszechnionych z naruszeniem prawa autorskiego. Dystrybucja taka pociąga za sobą odpowiedzialność cywilnoprawną (odszkodowawczą) oraz karną.

2. Książki drukowane

2.1. Przesyłki nadawane są nie później niż w ciągu 2 dni roboczych od daty zaksięgowania wpłaty.

2.2. Koszt dostawy publikacji drukowanych wynosi:

  • POCZTEX Kurier 48 - dostawa na terenie Polski (przeciętny czas doręczenia: 2 dni) - 11,50 zł

  • ODBIÓR W PUNKCIE - Urzędy Pocztowe lub wybrane stacje paliw ORLEN (przeciętny czas doręczenia: 2 dni) - 10,50 zł

2.3. W przypadku zamówień z dostawą poza terytorium Polski prosimy o kontakt bezpośredni, w celu ustalenia kosztów przesyłki.

2.4. Dostawy realizowane w trybie odbioru w punkcie wymagają wskazania przez Klienta jako adresu dostawy urzędu pocztowego (wszystkie urzędy) lub stacji paliw ORLEN (wybrane stacje paliw) udostępnionych na liście: https://ecommerce.poczta-polska.pl/pl/obsluga-wysylek/wyszukiwarka-placowek

3. Szkolenia e-learningowe

3.1. Dyplomy ukończenia szkoleń e-learningowych doręczane są priorytetowym listem poleconym (Poczta Polska) bez dodatkowych opłat.

4. Rachunek

4.1. Sprzedawca nie jest czynnym podatnikiem podatku VAT (zwolnienie podmiotowe). Do przedmiotu zamówienia może zostać dołączony rachunek potwierdzający transakcję i jej wartość brutto zgodnie z polskimi przepisami prawa podatkowego. Rachunek w formie elektronicznej przesyłany jest na żądanie Klienta w terminach wskazanych w przepisach prawa podatkowego.

4.2. Doręczenie drogą pocztową rachunku w formie papierowej jest dokonywane na koszt Klienta.

5. Warunki odstąpienia od umowy

5.1. Zwrot kwot wpłaconych za zamówione publikacje elektroniczne oraz szkolenia e-learningowe jest możliwy tylko do chwili realizacji zamówienia (nadania przesyłki na wskazany adres e-mail). Zamówienia publikacji elektronicznych i szkoleń e-learningowych traktowane są jak realizacja usług elektronicznych.

5.2. Zwrot pieniędzy za zamówione publikacje drukowane jest możliwy jedynie w przypadku nabyć konsumenckich do maksymalnie 14 dni od daty odbioru przesyłki z towarem. Warunkiem pełnego zwrotu zapłaconej kwoty pozostaje brak śladów użytkowania zwracanego towaru oraz brak rozfoliowania towaru. Aby skorzystać z prawa odstąpienia od umowy, Klient musi poinformować Księgarnię Artefakt.edu.pl o swojej decyzji o odstąpieniu od umowy w drodze jednoznacznego oświadczenia (pismo wysłane pocztą lub pocztą elektroniczną).

5.3. Zwrot zakupionego towaru dokonywany jest na koszt nabywcy.