BEZPIECZEŃSTWO W BIZNESIE - jak prognozować ryzyko kontraktów i zapobiegać oszustwom? (szkolenie e-learningowe)

Szkolenie e-learningowe z zakresu bezpieczeństwa w biznesie to kompleksowe, obszerne opracowanie przybliżające zagadnienia najpoważniejszych zagrożeń występujących głównie w polskim obrocie gospodarczym i profesjonalnych sposobów ich wczesnego wykrywania.

Nabyte umiejętności przełożą się na eliminację niebezpieczeństw związanych z zawieraniem wszelkich umów biznesowych, ochronę przed oszustami i trafną ocenę konkurencji rynkowej, a tym samym na zabezpieczenie pieniędzy Twoich lub Twojego pracodawcy.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

799,00 zł brutto

Więcej informacji

Szkolenie e-learningowe (platforma dostępna w trybie 24/7 pod adresem: http://e-learning.artefakt.edu.pl/) z zakresu bezpieczeństwa w biznesie to kompleksowe, obszerne opracowanie przybliżające zagadnienia najpoważniejszych zagrożeń występujących głównie w polskim obrocie gospodarczym i profesjonalnych sposobów ich wczesnego wykrywania. Uczestnicy nauczą się oceny prawdopodobieństwa bankructwa kontrahenta, ryzyka uwikłania w cudze przestępstwo (np. prania brudnych pieniędzy lub karuzelę vatowską), a przede wszystkim prawidłowego identyfikowania oznak zapowiadających oszustwo lub inną formę nieuczciwości. Program szkolenia wraz z zadaniami praktycznymi odpowiada dwudniowemu szkoleniu stacjonarnemu.

Uczestnik otrzymuje dostęp on-line do szkolenia na okres 3 miesięcy, po zdaniu egzaminu końcowego na życzenie otrzyma listem poleconym dyplom potwierdzający program zaliczonego szkolenia wraz z uzyskaną oceną.

Absolwent szkolenia zdobędzie umiejętności:

 1. samodzielnej weryfikacji wiarygodności majątkowej i wizerunkowej kontrahentów
 2. typowania działających na rynku słupów i spółek-krzaków
 3. skutecznej (krytycznej) analizy danych finansowych przedsiębiorstw
 4. samodzielnej weryfikacji konkurencji
 5. identyfikacji metod najczęściej dokonywanych przestępstw gospodarczych
 6. rozpoznawania prób uwikłania w cudze karuzele vatowskie i proceder prania brudnych pieniędzy, a także obrony przed bezpodstawnymi zarzutami z tego zakresu
 7. rozpoznawania symptomów zapowiadających nieuczciwość kontrahentów i dzięki nim zapobiegania stratom w biznesie


Powyższe umiejętności przełożą się na eliminację zagrożeń związanych z zawieraniem wszelkich umów biznesowych, ochronę przed oszustami i trafną ocenę konkurencji rynkowej, a tym samym na zabezpieczenie pieniędzy Twoich lub Twojego pracodawcy.

Szkolenie nie zostało zbudowane z suchej wiedzy teoretycznej, lecz krok po kroku prowadzi uczestnika przez wszystkie etapy procesu kontroli kontrahenta. Przy pomocy rzeczywistych przykładów oraz kreatywnych zadań domowych uczy jak samodzielnie zdobywać informacje gospodarcze, weryfikować je i interpretować. Gotowe algorytmy postępowania posłużą do trafnej oceny sytuacji, pozwolą też w razie zaistnienia potrzeby przedstawić wiarygodne dowody cudzej nierzetelności np. w toku procesu cywilnego lub postępowania karnego.

Szkolenie dedykowane jest w szczególności dla:

 • samodzielnych przedsiębiorców,
 • członków zarządów i rad nadzorczych oraz wspólników spółek prawa handlowego,
 • prawników, księgowych i doradców,
 • specjalistów ds. bezpieczeństwa i prywatnych detektywów,
 • urzędników państwowych i funkcjonariuszy zajmujących się materią gospodarczą,
 • studentów kierunków ekonomicznych i bezpieczeństwa.


Prowadzący szkolenie: Kazimierz Turaliński, ekspert ds. bezpieczeństwa gospodarczego, przestępczości i wywiadu gospodarczego. Wykładowca akademicki przedmiotów z zakresu przestępczości oraz wywiadu i kontrwywiadu gospodarczego. Autor kilkunastu książek o tematyce śledczej, prawnej i ekonomicznej, w tym "Wywiad gospodarczy i polityczny", "Wywiad biznesowy" (współautorstwo książki), "Przestępstwa w budownictwie", "Podatek VAT - oszustwa podatkowe, przemyt i zorganizowana przestępczość skarbowa", "Jak kraść? Podręcznik złodzieja", "Raje podatkowe i spółki off-shore", "Windykacja gospodarcza", "Encyklopedia antywindykacji". W swojej karierze prowadził ponad 1000 spraw przestępstw gospodarczych, odpowiadał m.in. za sporządzenie analizy kryminalnej afery gospodarczej Amber Gold na rzecz Sejmu RP oraz za doprowadzenie do precedensowego wyroku skazującego w sprawie tzw. afery autostradowej (masowe oszustwa na szkodę podwykonawców budowlanych spółek giełdowych).

Program szkolenia:

 1. Wstęp do zagadnienia - źródła zagrożeń we współczesnym biznesie i typologia sprawców przestępstw gospodarczych
 2. Najczęstsze metody popełniania przestępstw gospodarczych
 3. Gromadzenie informacji na temat wiarygodności płatniczej i biznesowej przedsiębiorców - spółki prawa handlowego oraz jednoosobowe działalności gospodarcze osób fizycznych
 4. Ocena wiarygodności wizerunku marketingowego i prywatnego
 5. Kontrola i wycena nieruchomości
 6. Słup wśród biznesmenów
 7. Fasadowe przedsiębiorstwa
 8. Analiza danych finansowych kontrahentów i konkurencji
 9. Karuzele vatowski i proceder prania brudnych pieniędzy
 10. Najczęstsze symptomy przestępstw gospodarczych – czerwone lampki
 11. Jak zapobiegać stratom?


Produkty powiązane