Tylko online

Inwigilacja, kontrinwigilacja, anonimowość i kryptografia (szkolenie e-learningowe)

PRZEDSPRZEDAŻ w cenie 599zł (1199zł)!

Szkolenie e-learningowe przybliża umiejętności przeciwdziałania powszechnej w dzisiejszym świecie inwigilacji i naruszeniom prywatności, szyfrowania danych elektronicznych, bezpieczeństwa komunikacji oraz praktycznego stosowania przepisów prawa karnego i gospodarczego chroniących tajemnice. Jednocześnie omawia zagadnienia najpoważniejszych zagrożeń dla anonimowości - w tym ze strony urzędników państwowych i świata przestępczego.

Nabyte umiejętności pozwolą zabezpieczyć prywatność w stopniu zazwyczaj przekraczającym możliwości inwigilacyjne typowych polskich agresorów. Dzięki temu zachowane w tajemnicy zostaną m.in. sposoby spędzania czasu, tożsamość znajomych i kontrahentów, plany biznesowe oraz posiadane materiały elektroniczne i kanały komunikacyjne.

Więcej szczegółów

Ten produkt nie występuje już w magazynie

1 199,00 zł brutto

Więcej informacji

Szkolenie e-learningowe (platforma dostępna w trybie 24/7 pod adresem: http://e-learning.artefakt.edu.pl/) z zakresu inwigilacji, kontrinwigilacji, anonimowości i kryptografii to kompleksowe, obszerne opracowanie przybliżające zagadnienia najpoważniejszych zagrożeń dla prywatności i tajemnic korzystających z ochrony prawa oraz sposobów zapobiegania tym zagrożeniom. Program szkolenia wraz z zadaniami praktycznymi jest równoważny dwudniowemu szkoleniu stacjonarnemu. Uczestnik otrzymuje dostęp on-line do szkolenia na okres 3 miesięcy, po zdaniu egzaminu końcowego na życzenie otrzyma listem poleconym dyplom potwierdzający program zaliczonego szkolenia wraz z uzyskaną oceną.

Tobie też wydaje się, że potrafisz chronić swoją prywatność, a w razie wątpliwości wystarczy sięgnąć po darmowe artykuły w sieci lub filmiki na youtube? Nic bardziej mylnego. Dzięki mitom na temat bezpieczeństwa świat przestępczy, konkurencja rynkowa i nielojalni urzędnicy państwowi z łatwością inwigilują dowolne osoby łamiąc ich prawa lub przygotowując na ich szkodę przestępstwo. Tymczasem diabeł tkwi w często pozornie nieistotnych szczegółach oddzielających karykaturę bezpieczeństwa od realnej zapory dla cudzych inwazyjnych działań.

Szkolenie skupia się na przekazaniu aktualnej wiedzy odpowiedniej do zastosowania na cele prywatnego kontrwywiadu oraz na ćwiczeniach praktycznych, a nabyte w ich trakcie umiejętności pozwalają zabezpieczyć prywatność w stopniu zazwyczaj przekraczającym możliwości inwigilacyjne typowych polskich agresorów. Dzięki temu zachowane w tajemnicy zostaną m.in. sposoby spędzania czasu, tożsamość znajomych i kontrahentów, jak i plany biznesowe oraz posiadane materiały elektroniczne i kanały komunikacyjne. Prócz tego Uczestnicy poznają przepisy prawa karnego i cywilnego kluczowe w kontaktach z urzędnikami państwowymi oraz przy zabezpieczaniu tajemnicy przedsiębiorstwa.

Szkolenie dedykowane jest w szczególności:

stykającym się w pracy z tajemnicami podlegającymi ochronie prawnej:

 • przedsiębiorcom
 • prywatnym detektywom
 • specjalistom ds. ochrony
 • politykom
 • dziennikarzom
 • funkcjonariuszom organów ścigania

wszystkim osobom prywatnym, które chcą zachować w tajemnicy (także przed bliskimi i urzędnikami państwowymi) szczegóły swojej korespondencji, komunikacji oraz sposoby spędzania wolnego czasu.

W dzisiejszym świecie jednostka podlegać może wszechstronnej inwigilacji - ze strony łamiących prawa obywatelskie urzędników państwowych, zorganizowanego świata przestępczego, konkurencji rynkowej, ale także osób najbliższych nadmiernie ingerujących w naszą prywatność. Bez względu na to, czy wyrażamy na to zgodę lub nie, jesteśmy non-stop lokalizowani przez naszą elektronikę, komunikacja może być dowolnie podsłuchiwana, wciąż śledzą nas kamery monitoringu, banki wiedzą o nas więcej od najbliższej rodziny, a to czego nie można sprawdzić dyskretnie bez naszej wiedzy ujawni przeszukanie mieszkania lub przesłuchanie po pouczeniu o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań lub zatajenie prawdy. Patrząc na świat przez pryzmat masowo stosowanych współcześnie technik inwigiliacji odkrywamy, że niechroniona czynnie wolność i prywatność już nie istnieje.

Podsumowując, jeśli przeciwnik wie o nas zbyt dużo - może nas to wiele kosztować np:

 • tracimy rynek i klientów na rzecz konkurencji,
 • nasze tajemnice zostają wykorzystane przeciwko nam, np. do szantażu lub zniszczenia wizerunku,
 • narażamy się na odpowiedzialność karną i odszkodowawczą za brak dostatecznej ochrony tajemnicy zawodowej
 • ujawnienie spraw prywatnych przed otoczeniem doprowadza do rozwodu lub kompromitacji,
 • przestępcy mogą z łatwością ukraść naszą własność i zrobić nam krzywdę,
 • a nielojalni urzędnicy doprowadzić do niesłusznego skazania lub zniszczenia kariery medialnym przeciekiem.


Autor szkolenia: Kazimierz Turaliński, ekspert ds. bezpieczeństwa gospodarczego, przestępczości i wywiadu gospodarczego. Doctor of laws, wykładowca akademicki przedmiotów z zakresu przestępczości oraz wywiadu i kontrwywiadu gospodarczego. Autor kilkunastu książek o tematyce śledczej, prawnej i ekonomicznej, w tym "Wywiad gospodarczy i polityczny", "Wywiad biznesowy" (współautorstwo książki), "Przestępstwa w budownictwie", "Podatek VAT - oszustwa podatkowe, przemyt i zorganizowana przestępczość skarbowa", "Jak kraść? Podręcznik złodzieja", "Raje podatkowe i spółki off-shore", "Windykacja gospodarcza", "Encyklopedia antywindykacji". W swojej karierze prowadził ponad 1000 spraw przestępstw gospodarczych, odpowiadał m.in. za sporządzenie analizy kryminalnej afery gospodarczej Amber Gold na rzecz Sejmu RP oraz za doprowadzenie do precedensowego wyroku skazującego w sprawie tzw. afery autostradowej (masowe oszustwa na szkodę podwykonawców budowlanych spółek giełdowych).

Główne zagadnienia szkolenia:

1. inwigilacja w dzisiejszej Polsce - zaawansowane zagrożenia dla prywatności, praw obywatelskich, bezpieczeństwa osobistego i tajemnicy biznesu
2. ochrona tajemnicy komunikacji
3. szyfrowanie danych prywatnych i biznesowych
4. metodyka konstruowania bezpiecznych haseł
5. prawo karne - jak skutecznie chronić swoją prywatność i tajemnicę handlową w konfrontacji z instytucjami państwowymi?
6. uregulowania prawne tajemnicy przedsiębiorstwa
7. klauzule umowne chroniące tajemnice przedsiębiorstwa i NDA
8. podstawy kontrobserwacji

PRZEDSPRZEDAŻ w promocyjnej cenie 599 zł (cena podstawowa: 1199 zł)! Oferta promocyjna ograniczona czasowo! Na kolejnych etapach przedsprzedaży cena będzie systematycznie wzrastała do ceny podstawowej. Finalnie szkolenie udostępnione zostanie on-line za pośrednictwem platformy e-learningowej do 8 tygodni pod warunkiem zgłoszenia się co najmniej 50 uczestników. W razie braku zebrania grupy przedpłaty zostaną w ciągu 3 dni od zamknięcia ofert zwrócone przelewami na rachunki bankowe wpłacających.

Produkty powiązane